Kategorie
Inne Wpis Gościnny

Czym może być fotografia ?

Czym może być fotografia ?

Moja koleżanka ze studiów Mirela autorka zaprzyjaźnionego bloga http://yourfinaldream.blogspot.com/ poprosiła mnie o zamieszczenie wpisu opowiadającego o Jej wizji fotografowania i tym czym jest zajęcie fotografa. jaka jest Jej wizja w tym temacie ? Co niniejszym z przyjemnością postanowiłem zrobić. Bo w końcu fotografowanie jest jednym z ciekawszych zajęć.

foto

Fotografia jest dla mnie:

5 powodów dla których (moim zdaniem) warto zostać profesjonalnym fotografem.

 1.Kształtowanie determinacji i cierpliwości
Jak powszechnie wiadomo nie od razu udaje się zrobić idealne ujęcie.  Często potrzeba do tego wielu starannych przygotowań i kilku godzin cierpliwego czekania (zwłaszcza gdy chcemy sfotografować dziką przyrodę luk konkretne zjawiska pogodowe). Dlatego w tej branży należy mieć silne nerwy i cierpliwość.

2.  Odwiedzanie różnych miejsc na  świecie.
Fotograf nigdy nie pracuje w jednym miejscu. Często odwiedza różne kraje, zapuszcza się w nieznane miejsca, a wszystko po to aby zrobić niepowtarzalne zdjęcie, które będzie miało szanse wyróżnić się na tle miliona innych zdjęć.

3. Poznawanie nowych kultur.
Podczas podróżowania fotograf ma styczność z różnymi kulturami i zwyczajami, co może spowodować, że spotka kogoś kto ma zupełnie innowacyjne i świeże podejście do fotografii – a to przekłada się na zdobyte przez niego doświadczenie.

4. Nawiązywanie ciekawych znajomości.
Będąc fotografem często pracujemy z różnymi ludźmi co może prowadzić do rozpowszechnienia naszej pracy i późniejszej współpracy ze znanymi producentami, modelkami czy celebrytami. Co w efekcie przekłada się na naszą rozpoznawalność i późniejsze zarobki.

5. Satysfakcja i wzrost poczucia własnej wartości.
Kiedy po wielu przygotowaniach, licznych podróżach i milionach ujęć w końcu uda zrobić się TO jedno zdjęcie, które zostanie docenione satysfakcja, radość i poczucie własnej wartości znacząco wzrasta. Wszystko to zachęca do dalszego wysiłku i poświęceń

Mirela Ptaszyńska
Reklamy

3 odpowiedzi na “Czym może być fotografia ?”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.